Competitie Maandbeker Strokeplay

Door de Evergreen | 

13 oktober 2022

In deze compe­ti­tie worden op zes zonda­gen golf­wed­strij­den gespeeld geba­seerd op Stro­ke­play met aftrek van je handi­cap. Velen vinden dit naast Match­play de meest zuivere vorm van golf omdat iedere slag telt. De uitslag van de compe­ti­tie wordt bepaald door de beste vier resul­ta­ten, zodat je ook een off-day kunt hebben.

Afge­lo­pen zondag (9 oktober) was de laatste wedstrijd en werd tevens de eind­uit­slag van de compe­ti­tie bepaald. We hadden enorm geluk met het weer én met dertig deel­ne­mers. De wedstrijd werd zeer knap gewon­nen door Wim van de Westerlo (die niet méér moet gaan winnen, want anders kan hij een herver­kie­zing als voor­zit­ter wel verge­ten, haha).Goede tweede met één slag verschil was Leo van Veghel en Ellen Claes­sen met nóg een slag meer verschil als derde. Hierbij moet wél worden aange­te­kend dat Ellen erg veel pech had doordat ze op hole 7 in haar backs­wing gestoord werd door een enorme knal van een jager, wat resul­teerde in 10 slagen op deze hole. In een Stable­ford wedstrijd zou ze hebben gewonnen.

De compe­ti­tie werd ook beslist en het is erg span­nend gewor­den. Ik was in een flight inge­deeld met Fred Berkers en Mari­anne de Kimpe, zijnde de spelers met de meeste kans om te winnen. Fred had een voor­sprong van 8 slagen op mij en Mari­anne moest extreem goed spelen om nog een rol van bete­ke­nis te spelen. Ik kon echter een hele slechte score wegstre­pen en als ik met 18 slagen mijn handi­cap zou spelen en Fred zich niet zou verbe­te­ren, dan zou ik winnen. Na 9 holes en een tripple-bogey op zowel hole 1 als 5 was ik na 9 holes al 12 slagen kwijt. Nu kan ik als gepen­si­o­neerd accoun­tant beter rekenen dan golfen en het was duide­lijk dat ik maar 6 slagen te verlie­zen had op de tweede 9 holes. Na een double-bogey op hole 14 was ik er daarvan al 5 kwijt, maar een birdy op hole 15 gaf weer wat hoop. Fred en Mari­anne speel­den niet heel goed en zouden zich niet meer kunnen verbe­te­ren. Uitein­de­lijk viel op hole 18 de beslis­sing. Met een par zou ik winnen, met en bogey zouden we gaan verlen­gen en met double-bogey zou Fred winnen. Mede door een zeer posi­tieve en spor­tieve opstel­ling van Fred, die mij moti­veerde, maakte ik de par en won dus de competitie.

Resumé

Ik zou graag golfers willen oproe­pen om volgend jaar mee te doen aan deze compe­ti­tie die door alle deel­ne­mers wordt gezien als bestaande uit de leukste wedstrij­den van het jaar.

Klein atten­tie­punt voor de Weco is dat ik ook jaren geleden al eens deze compe­ti­tie heb gewon­nen en toen een mooie bokaal kreeg. Een tegoed­bon is natuur­lijk ook leuk, maar iets blij­vends heeft volgens mij toch veel meer meer­waarde. Ook de nummers twee en drie van de compe­ti­tie zouden een prijsje moeten krijgen.
Het was nog erg gezel­lig op het terras en het bleef nog lang onrus­tig in Helmond. 

Frans Vinke

Sponsoren

  • GW Storage
  • Engel­bert Obers
  • Pete Norman
  • Rijn Schel­le­kens
  • Bart Spoor­ma­kers
  • Frans van den Heuvel

Pin It on Pinterest

Share This